Ateşten Doğan Yaşam – Muhteşem Gezegen

Ateşten doğan yaşam, muhteşem gezegen, amazing planet, Coğrafya belgeseli. Evrenin oluşumu dünyanın oluşumu, levhalar, volkanizma, depremler, sıcak su kaynakları, fay hatları, kırıklı yapılar konularını içeren muazzam bir belgesel.

Ateşten Doğan Yaşam -Muhteşem Gezegen (Amazing Planet)

Dünyamız canlı renkleri ve hareketli doğasıyla çarpıcı bir güzelliğe sahip. Farklı biçim ve dokudaki oluşumlarıyla hayranlık uyandırıyor. Zarafeti ve gücüyle bizi şaşırtıyor. Ancak Dünya’nın en görkemli yanları, ne yazık ki insan yaşamında tanıklık edilemeyecek bir zaman diliminde ortaya çıkmıştır.
Muhteşem Gezegen (Amazing Planet) Coğrafya belgeseli için, National Geographic, NASA ve Amerikan Jeoloji izleme Enstitüsü ile ortak bir çalışma yaptı ve Dünya’nın tarihini sanal bir zaman makinesinde baştan yarattı. Bu sayede, yüz milyonlarca yıl süren doğal olaylar saniyelere sığdırıldı. Birbiriyle çarpışan kıtaları, kutuplardan yayılan buzul çağlarını, Himalaya dağlarının göğe yükselişini, okyanusların en derin noktası olan Mariana Çukuru’nun oluşumunu bu muhteşem filmde izleme olanağı bulacaksınız.

ATEŞTEN DOĞAN YAŞAM

Ayağımızın altındaki yer neden huzursuzca sallanıyor, volkanlar patlıyor, dağlar inanılmaz yüksekliklere erişiyor? Dünya’nın en erken dönemlerine yolculuk yaptığımız ilk bölümde, gezegenimizin kalbinde yanan ateşin bizi nasıl etkilediği anlatılıyor.
Coğrafya belgeseli Evrenin gösterişsiz bir köşesinde zaman yolu isminde mütevazi bir galaksinin sakin bir zamanında bir avuç gezegen burada yerini almaktadır. Bu videomuzda üçüncü gezegene doğru yol alalım. İçinde patlamalar oluyor akıyor sarsılıyor ,taşıyor ve bazende öldürüyor. Kıtalar çarpışıyor ve tekrar ayrılıyor. Volkanlar patlıyor dağlar göklere uzanıyor. Ve şehirler ölmeyi bekliyor. Hepsinin nedeni lav dediğimiz sıvılaşmış kaya ve annesi mağma.Vahşi bir güzelliği olan günümüz dünyasına uçacak ve patlayacak ateş çemberine gireceksiniz.

1000+ Abone Arasına Katıl

Ders notları, test sorular, yazılılar, sunular vb coğrafya adına her şey ilk sana gelsin.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Yazar: | 2018-02-21T11:36:37+00:00 Mart 26th, 2015|0 Yorumlar

Yazar Hakkında:

Coğrafya eğitimi ve öğretimi ile alakalı; ders notları, soru bankaları, yazılılar, sunular, resimler, videolar vb bilgi paylaşım platformu.

Takıldığın mevzularda yorum yap

1000+ Abone Arasına Katıl

Ders notları, test sorular, yazılılar, sunular vb coğrafya adına her şey ilk sana gelsin.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.